Fam. van Wermeskerken, Papoea Nieuw Guinea

SIZ Zendingsvelden


Kom kijken in het kindertehuis Hammu Pangia van Fien Wutun op het eiland Sumba Naar de bediening van Paul Pouwelse op de Molukken Maak kennis met Remi en Tjandra op Papoea Nieuw Guinea!

De van Wermeskerken 'NIEUWSFLASH'...............Remi is vanaf 21 maart 2 weken op missiereis in Kalimantan geweest. Hij bezocht daar te Palangkaraya de (door hem mede opgerichte) bijbelschool om de plaatselijke situatie te bespreken en om o.a. te praten over de aanleg van de groentetuinen en de visvijvers, Verder bezocht hij de missiezusters die hij 16 jaar bedient heeft per watervliegtuig. Lees zijn rapport hier!....In mei wordt zoon Anthony hopelijk geholpen in Australie aan zijn kaak.......tot zover deze nieuwsflits.......      

Een introductie van de familie van Wermeskerken vindt u hier.

Laatste Nieuwsbrief

(Mei 2007)

(zie onderaan deze pagina voor oudere nieuwsbrieven)
(click here for the version of this newsletter. It comes as a 377kb jpg picture)

Beste Vrienden, Familie en Supporters,

De familie van Wermeskerken: vlnr. Anthony, Angelina, Amanda, Remi en Tjandra. Ze staan hier voor een van de missievliegtuigen op hun basis in Ukarumpa, Papoea NieuwGuinea. klik voor een uitvergroting.We sturen jullie weer onze warme groeten vanuit PNG. Moge deze email jullie bereiken terwijl het goed met jullie gaat en terwijl jullie genieten van alle goede dingen die Hij geeft.

Nadat Hij 1 1/2 jaar wachtte op zijn Flight Check Out, verhuisde Remi begin April van het uitvoeren van vliegtuig onderhoud naar het eigenlijke luchtvaart departement. Met 3 instructie piloten die- of voorgoed vertrokken waren of met verlof waren was het opeens prioriteit om Remi zijn Flight Check Out te laten ondergaan om in PNG* te mogen vliegen. Dus opeens was het studeren geblazen en de hele dag vliegen en op 26 april slaagde Remi voor zijn 'SIL base check' Wat betekent dat? Het betekent dat hij nu passagiers en vracht mag vliegen in SIL's Cessna 206 vliegtuigen. Waar mag hij vliegen? NERGENS, want hij moet nu 'Route Checks' doen. Weet je, PNG is een land met erg onherbergzaam terrein en weersveranderingen gebeuren heel snel en dat maakt het vliegen met kleine toestellen een echte uitdaging! Dus eist de regering van PNG dat een piloot eerst 5x als waarnemer op iedere route meevliegt voor hij zelfstandig die route vliegt. Omdat SIL vnl. zendelingen vervoert, probeert het luchtvaart departement de kosten zo laag mogelijk te houden. Dus gaan er alleen maar nieuwe piloten mee als er echt plek is. Dat is weer een nieuwe les in geduld voor Remi terwijl hij wacht op vluchten met plaats om zijn 'Route Checks' te halen. Dit is niet makkelijk voor een piloot met meer dan 9300 vlieguren, vnl. op het zendingsveld behaald. Terwijl hij wacht op zijn 1 of 2 observatie vluchten per week is Remi weer terug in vliegtuig onderhoud om te helpen onze vloot van 6 vliegtuigen en 2 heli's in de lucht te houden. Een andere taak van Remi is 'Publicaties Coordinator'. Dat vluchtkaarten preparerenbetekent dat Remi alle vluchtdocumenten bij moet houden. Er zijn veel publicaties met updates voor vliegvelden, navigatie hulpmiddelen, kaarten, vliegtuigen, overheidsregels, vliegtuigfabrikanten en regels van buitenlandse overheden met betrekking tot de vliegtuigen die in hun landen gebouwd worden. Er zijn ook 'Berichten aan de Luchtvaart', GPS updates, SIL GPS updates, SIL handmatige updates, etc. Dus opeens is de leercurve weer erg hoog geworden.

TJANDRA

Tjandra is druk bezig op CTS. Ze besteld nog steeds nieuwe electronica en onderdelen om computers, radios en andere electro te repareren. Je kunt je voorstellen hoe ontmoedigend Tjandra past op de Tweelinghet moet zijn om de foute(!) onderdelen pas na maanden(!) binnen te zien komen. Of onderdelen die de reparatie nog steeds niet voor elkaar krijgen. Deze
onderdelen moeten terug gestuurd worden naar de VS of naar Australie (of elders) en nogmaals besteld worden. Tjandra helpt ook goede vrienden van ons met hun tweeling dochters. De foto laat je zien hoeveel ze daarvan geniet:)

De Kinderen

Onze kinderen vinden het heerlijk in Ukarumpa, PNG. Ze doen het nog steeds goed op Anthonyschool en beginnen nu met sport. Amanda houdt van baan- en veld Angelinasporten. Anthony houdt van hardlopen. Als familie zijn we begonnen wat te tennissen hier op ons tennisveld. Er zijn niet veel andere gelegenheden om te sporten als familie, want er is
geen zwembad in de buurt noch zijn er andere sport faciliteiten buiten de basis waar we weet van hebben. We zijn een keer met vrienden naar een meer in de buurt geweest. Dit meer is gecreeerd door de overheid om uit waterkracht electriciteit te genereren en we genoten daar van een boottochtje en wat vissen. De kinderen kijken uit naar hun zomer vakantie die van 12-24 juli zal zijn. Ze houden ervan om email te krijgen en antwoorden deze normaliter binnen enkele dagen of zo. Dus als er kinderen zijn die een mailtje uit PNG willen krijgen, dan hoeven ze alleen maar een Boottochtje op nabij gelegen stuwmeermailtje naar Amanda, Anthony of Angelina (ofAmanda naar hun allemaal) te sturen. Je krijgt gegarandeerd antwoord van ze:) Amanda begint het leuk te vinden om zich mooi aan te kleden en om te socializen met de andere tieners op de basis. Op de foto is ze onderweg naar een jeugdgroep uitje met haar beste vriendin.

Wij blijven werken aan ons huis; er moeten nog steeds veel dingen gebeuren, incl. het leggen van tegels in de nieuwe Tegels leggenslaapkamer en in de hal beneden. Het wonen op het zendingsveld heeft ons gedwongen veel vaardigheden zelf aan te leren!

Dat brengt me bij een kattebelletje: we hebben enorm hard LERAREN nodig voor het volgende schooljaar, met name voor het vak Engels. Bent u wellicht geinteresseerd, uitgedaagd of geroepen om te komen? Zo ja, zend u ons dan aub een email, zodat u in contact kunt komen met de juiste mensen.

Dank:
-Remi's Flight Checkout is begonnen.
-Voor een alhier wonende orthodontist.
-Remi's nieuwe verantwoordlijkheden.
-Goede gezondheid.
Actuele Gebedsonderwerpen
-Remi heeft observatie vluchten nodig.
-Wijsheid en geduld voor Tjandra's werk.
-Voor meer persoonlijke bediening.
-Papier werk en visa behoeften.

Nogmaals een ieder bedankt voor het deel dat jullie in onze levens hebben, of het door schrijven is, bellen, bemoedigen, bidden of geven, etc. Wij zouden hier niet kunnen zijn zonder jullie!

Veel liefs,

Verklarende Woordenlijst:

Ukarumpa. Hier woont de familie van Wermeskerken en bevindt zich hun vliegbasis

Email: r-t.vanvan Wermeskerken@sil.org.pg
Adres Nieuw Guinea:
SIL Box 33
Ukarumpa, EHP 444
Papua New Guinea

Adres Canada:
Mission Aviation Fellowship of Canada
Box 368
264 Woodlawn Rd W
Guelph, ON N1H 6K5, Canada

Phone: 519-821-3914
Fax: 519-823-1650
Web: http://www.mafc.org

Oudere nieuwsbrieven van de fam. van Wermeskerken:

Wie is de familie van Wermeskerken:

Wij willen ons graag aan u voorstellen. Wij zijn Remi en Tjandra van Wermes-kerken. We zijn gezegend met 3 geweldige kinderen: Amanda, Anthony en Angelina. Wij wonen momenteel in het dorpje Ukarumpa. De kinderen zitten hier op school. Wij zijn erg blij om in Papua Nieuw Guinea te mogen dienen en hier onze vaardigheden te gebruiken.

Enige aanvullende informatie over Remi en Tjandra:

Remi heeft in Indonesie 17 jaar op voornamelijk watervliegtuigen voor de MAF (Mission Aviation Fellowship) gevlogen.
Voor Papoea Nieuw Guinea, waar men andere vliegtuigen heeft en de omstandigheden heel anders zijn, heeft Remi in de herfst van 2005 met succes extra luchtvaarttrainingen gevolgd. Remi is niet alleen piloot, maar ook vliegtuig monteur.

Tjandra is van oorsprong scheikundig ingenieur, maar heeft ook de bijbelschool afgerond. Ze heeft les gegeven op de bijbelschool en heeft zich altijd ingezet voor vrouwenwerk, met preken en met vertaalwerk.

(SIZ Red.)